Katalog Vědecké knihovny v Olomouci, báze SVK01, záznam 000741475

Navigace: https://aleph.vkol.cz/pub / svk01 / 00074xxxx / 0007414xx / 000741475.htm

Chcete-li získat tento dokument, vstupte přímo do katalogu. Získat dokument z katalogu.
If you want to get more information about the document, enter the online catalog. Get the item from catalog.

Můžete si přímo objednat elektronickou kopii knihy. Objednejte si elektronickou kopii knihy.

You can order directly your electronic copy of the book. Order your electronic copy of the book.

Kód jazykager lat
Kód předm.kateg.094 Staré tisky
HZ-Osobní jménoWeingarten, Jan Jakub, 1629-1701
Názvové údajeCodex Ferdinandeo-Leopoldino-Josephino-Carolinus : Pro Haereditario Regno Bohemiae, Ac incorporatis aliis Provinciis, utpote, Marchionatu Moraviae, Et Ducatu Silesiae: In welchem Verschiedene von Anno 1347. biß auf das 1719. Jahr Allergnädigst verliehene Respectivè Kayser- und Königliche Privilegia, und hierüber ertheilte Confirmationes, wie auch andere neue Concessiones; Nicht minder alle ergangene Sanctiones Pragmaticae, Declaratoriae & Rescripta, Königliche Stadthalterische, und von Hohen Obrigkeiten emanirte Patenten, und Decreten: Deßgleichen etwelche Extracten derer Land-Tags-Schlüssen, Hertzogliche Privilegia, Landes- und Executions-Ordnungen, Erb-Vereinigungen mit der Cron Böheim, wie auch noch viel andere sehr heilsame dieses Edleste Erb-Königreich Böheim, Marggrafthum Mähren, und Hertzogthümer Ober- und Nieder-Schlesien, Publica, Politica, Militaria, auch das Justiz-Wesen in Civilibus, & Criminalibus betreffende Sachen enthalten, und mit grosser Mühe und Fleiß zusammen getragen / von Johann Jacob, Equite de Weingarten ...
Údaje o vydáníbey dieser Neuen Auflage über die Helffte vermehret worden
Nakladatel.údajePrag : zu finden bey Conrad Mullem, Buchhändler, 1720
Údaje fyz.popisu[12], 732, [34] s., : [1] měd. ; 4°, 33×20,5×6 cm
Všeobecná pozn.Jedná se o jeden z velkých weingartenovských souborů právních aktů. Weingarten byl v oblasti souborů právních aktů, předpisů ap. velmi plodný, vydával podobné sbírky velmi často, nevěnoval se jurisprudenci, spíše běžné prkaticistní právní činnosti. Tisk je dedikován hraběti Františku Josefu Valdštejnovi, jedná se o soubor právních aktů od roku 1347-1719. Opět jede o velmi pestrý svod, s těžko vysledovatelnou systematikou, jedná se spíše o mix právních aktů v různých formách (patenty, instrukce, reskripty, usnesení, konfirmace, rozkazy, deklaratoria, novely, extrakty, dekrety, dispensy, pragmatiky ap.). V Codexu se objevují právní předpisy vztahující se i ke Slezsku, například poměrně dost právních reglemenatcí k městu Vratislav, zemská zřízení různých slezských knížectví (Zaháň, Svídnicko ap.). Ze zajímavých právních aktů lze zmínit například panovníkovo potvrzení (confirmation) rozhodnutí pražského apelačního soudu z roku 1694 ve věci úkladné vraždy (Meuchel-Mords) na Simonu Abelesovi, kterýmž panovník stvrzoval hrdelní trest a nařizoval, aby výkon rozhodnutí proběhl bez dalšího otálení a zdržování. Celkově jde o soubor, jenž se komplementárně doplňuje s jinou Weingartenovou sbírkou a to s Codexem Ferdinandeo-Leopoldinus.
Všeobecná pozn.Pod sig. III 34.435 je toto dílo 3x, další výtisk pod sig. III 34.423.
Citace a odkazyKnihopis č. 16938
*Pozn.o hist.vlast.Na titulním listu vlastnické razítko Univerzitní knihovny v Olomouci z roku 1773.
*Pozn.o hist.vlast.Na titulním listu rukou: Bibliothecae S.J. Olomucii.
*Pozn.o hist.vlast.Na přední desce supralibros s monogramem jezuitů IHS.
*Pozn.o hist.vlast.Na zadní desce taktéž supralibros.
Pozn.k exemplářiČervenočerný titulní list, 1x vlastnické razítko na titulním listu, 1x vlastnický vpisek na titulním listu (viz pole 561), iniciálky, versálky, vlysy, kustody, signatury, linky, arabské číslování, text ve dvou sloupcích, koncová viněta.Dedikace hraběti Františku Josefu Valdštejnovi. Celostránková barokní mědirytina následující po titulním listu.
Pozn.o vazběVazba bílá kůže na dřevěných deskách, rámcová kompozice, na přední i zadní desce supralibros, na přední desce nalepen papírový štítek se sig. III 34.435, na hřbetu nalepen papírový štítek se starou sig. a 13., dále na hřbetu nalepeny 3 štítky se jménem autora Jacobi de Weingarten a názvem tiskuCodex Ferdinandeus. Červená ořízka. 2 spojovací kožené spony s plechovým zakončením.
VZ-Osobní jm.Valdštejn, Ladislav Oktavián Josef František, 1680-1722 hrabě
VZ-Osobní jm.Mullem, Conrad
Sigla,sign.vlastn.OLA001 III 34.435
Majitel-korpor.(ST)Univerzitní knihovna v Olomouci (Olomouc, Česko)
Majitel-korpor.(ST)jezuité kolej P. Marie Sněžné (Olomouc, Česko)
Místo původu pub.Praha Česko
Počet exemplářů1
Elektron.přístupvazba
Elektron.přístuptitulní list
Elektron.přístupmědirytina
Elektron.přístuptext